CSM Bucureşti a pierdut disputa cu Vardar şi tremură pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

0
CSM Bucureşti

CSM Bucureşti a suferit o înfrângere dramatică pe teren propriu, scor 25-30 cu Vardar Skopje într-un meci din cadrul Grupei 2 a Ligii Campionilor.

CSM Bucureşti este liderul clasamentului ligii naţionale de handbal, însă fetele lui Kim Rasmussen nu se descurcă la fel de bine şi în Liga Campionilor. Româncele au pierdut aseară, pe teren propriu, disputa cu Vardar, scor 25-30. CSM este pe locul 4, în Grupa 2, cu 7 puncte, în timp ce Buducnost este lider, cu 13 puncte.

“Facem parte dintr-o grupă foarte dificilă, iar cel mai important este ca, la final, să ne calificăm în sferturi, ca să rămânem în cărţi pentru Final 4”, a spus Rasmussen.

CSM Bucureşti - Vardar Skopje 25-30 (11-17)

Grubisic, Pessoa, Iordache - portari; Gullden 4, Curea, Franca Da Silva 3, Rodrigues 3, Vărzaru 1, Brădeanu 1, Bazaliu, Torstensson 5, Nan, Vetkova, Martin 6, Manea 2, Fisker. Antrenor: Kim Rasmussen

Leynaud, Suslina - portari; Radicevic 2, Klikovac 3, Damnjanovic, Lazovic 4, Dembele 1, Sokac, Althaus 3, Penezic 7 , Chernoivanenko 1, Covic, Ikhneva, Lekic 9, Ristovska. Antrenor: David Davis - Indira Kastratovic