Crăciunescu nu vrea ca CFR Cluj să ia campionatul

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Fostul arbitru internaţional Ion Crăciunescu ar dori ca titlul să meargă la Timişoara, Vaslui sau Urziceni.

Crăciunescu a afirmat că indiferent cine va câştiga campionatul nu poate trece de grupele Ligii Campionilor. "Chiar nu mă interesează cine va câştiga campionatul, pentru că finalitatea e aceeaşi. Indiferent cine câştigă, nu pot spune ca are trei la sută şanse să treacă de grupele Champions League. Poate diferenţa e că una ar face doua puncte şi alta ar face patru, dar de calificat în primavara Ligii Campionilor nu cred ca se poate pune problema. Mi-aş dori să câştige campionatul FC Timişoara, FC Vaslui sau Unirea Urziceni. CFR Cluj a mai câştigat acum doi ani şi este o echipă cu foarte mulţi străini. Poate că sunt subiectiv, dar ţin cu Universitatea Cluj", a spus Crăciunescu la Sport Total FM.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite