Ce le-a spus Laurenţiu Reghecampf jucătorilor în pauza meciului cu Villarreal: „Asta ne-a durut foarte tare”

0

Mijlocaşul Mihai Pintilii a declarat că a fost schimbat în partida cu Villarreal deoarece nu poate evolua încă un meci întreg după accidentarea suferită.

„Nu pot să joc un meci întreg şi Mister a zis de la pauză că mai joc 10-15 minute şi după aia mă schimbă. Nu ne aşteptam să luăm gol în primele 15 minuite. Asta ne-a durut foarte tare şi de aceea nu ne mai înţelegeam între noi. La pauză, ne-a zis Mister că nu mai avem nimic de pierdut şi să intrăm să întoarcem rezultatul. M-am bucurat de Achim, că la prima atingere a dat gol. A fost inspirat Mister şi chiar mă bucur. Probabil dacă am fi câştigat acasă cu FC Zurich, ne-am fi calificat, acolo s-a jucat califcarea, nu în meciul ăsta. Aici am venit să jucăm pentru că era ultimul meci, dar era foarte dificil pentru că întâlneam cea mai valoroasă echipă. La pauză a intrat Mister, era şi nervos, şi a zis că nu se poate, nu avem nimic de pierdut la 1-0 pentru ei, trebuia să atacăm. Ne-a spus să ieşim la joc, ori pierdem cu 2, 3-0, ori la revedere. Susţinerea românilor a fost senzaţională, le mulţumim pe această cale”, a declarat Pintilii, schimbat în minutul 55 al meciului de pe „El Madrigal” cu Vlad Achim, care a marcat imediat golul steliştilor. În urma acestui rezultat românii părăsesc competiţia, iar spaniolii merg în 16-imi, alături de turcii de la Osmanlîspor. Şi FC Zurich a fost eliminată.