Bistriteanul Horoba: "Suntem prieteni cu cei de la Cluj, dar vrem sa le luam trei puncte"
0Vicepresedintele clubului Gloria Bistrita, Ioan Horoba, a declarat, ieri, ca jucatorii bistriteni isi doresc sa obtina victoria in meciul cu CFR Cluj, din etapa a II-a a Diviziei A "Burger", pentru a
Vicepresedintele clubului Gloria Bistrita, Ioan Horoba, a declarat, ieri, ca jucatorii bistriteni isi doresc sa obtina victoria in meciul cu CFR Cluj, din etapa a II-a a Diviziei A "Burger", pentru a compensa esecul inregistrat in prima etapa cu Steaua. "Suntem prieteni cu cei de la Cluj, care ne sunt si vecini, dar vrem sa le luam trei puncte. De fapt, relatiile de prietenie sunt intre conducerile cluburilor si vor ramane indiferent de rezultatul care se va inregistra pe teren. Din fericire, nu noi jucam, ci echipele", a declarat Ioan Horoba. Pentru meciul de duminica pe care Gloria Bistrita il va disputa in compania nou promovatei CFR Cluj, tehnicianul Constantin Carstea nu poate conta pe serviciile jucatorilor Iftodi, Pelecaci, Costin si Mandrean care sunt in continuare accidentati. Meciul se va juca duminica incepand cu ora 18, pe stadionul Gloria Bistrita, pretul unui bilet fiind de 50.000 de lei. Pe de alta parte, presedintele clubului Gloria Bistrita, Jean Padureanu, a cerut doua miliarde de lei de la Consiliul Judetean Bistrita-Nasaud. Padureanu a participat, joi, la o intrevedere cu prefectul judetului, Viorel Pupeza, si cu presedintele Consiliului judetean, Gheorghe Marinescu.























































