Becali va reclama clubul Rapid la UEFA pentru scandarile fanilor giulesteni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat ca va reclama gruparea FC Rapid la UEFA, pentru scandarile triviale ale suporterilor giulesteni la adresa sa din timpul meciului cu UE Sant Julia din

Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat ca va reclama gruparea FC Rapid la UEFA, pentru scandarile triviale ale suporterilor giulesteni la adresa sa din timpul meciului cu UE Sant Julia din Andorra, scor 5-0, disputat, joi, in mansa secunda a turului intai preliminar al Cupei UEFA. "Ce sa fac, sa ma bat cu ei? Ma duc la Giulesti, sa vedem daca mai striga ei in fata mea. Sigur, ma duc si eu cu 20-30 de insi. Marea galerie a Rapidului... Ce legatura am eu cu ei? Niste golani, niste vagabonzi. Sa se implice si Politia. As putea sa-i bat eu, niste papagali, dar ma pun la mintea lor? Nu, fac acum memoriu la UEFA, sa-i suspende din cupele europene. Suspendat Rapidul din competitie. Si-asa nu se duc ei prea departe, mai joaca un meci si ies", a spus, ieri, Becali.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite