BASCHET: Târgovişte şi Sfântu Gheorghe aproape de finală
0Municipal MCM Târgovişte şi CSS-LMK Sf. Gheorghe conduc cu scorul de 2-0 în semifinalele Diviziei A de baschet feminin.
Sâmbătă, Municipal - MCM Târgovişte a învins în deplasare pe CSM Satu Mare cu scorul de 83-58, iar CSS-LMK Sf. Gheorghe a câştigat acasă cu BC Teleorman Alexandria, scor 88-64.
Meciul trei este programat miercuri 29 aprilie, partidele din turul II al fazei play-off urmând să se desfăşoare după sistemul cel mai bun din cinci meciuri.























































