Andone a debutat cu o victorie la Omonia
0Antrenorul Ioan Andone a debutat cu o victorie în campionatul Ciprului, echipa sa, Omonia Nicosia, învingând, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia Dighenis Akritas Morphou, la care sunt
Antrenorul Ioan Andone a debutat cu o victorie în campionatul Ciprului, echipa sa, Omonia Nicosia, învingând, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia Dighenis Akritas Morphou, la care sunt legitimaţi românii Adrian Falub, ştefan Apostol şi Viorel Domocoş, într-un meci din etapa a 14-a. Tehnicianul român s-a declarat mulţumit de evoluţia jucătorilor săi, pe care a apreciat-o ca fiind superioară celei din meciul cu ENP, din Cupa Ciprului. "Am progresat faţă de meciul trecut, dar sunt convins că putem mai mult decât am arătat în aceste două jocuri. Este nevoie de multă muncă la antrenamente, ceea ce şi facem de când am preluat echipa. Trebuie să îi înţelegem pe jucători, pentru că au muncit mult în ultimele zile şi au fost foarte obosiţi. În plus, şi eu sunt într-un moment în care încerc să găsesc cea mai bună formulă de echipă şi să speculez cât mai bine calităţile jucătorilor", a spus Andone. Tehnicianul a precizat că nu va aduce jucători români la Omonia decât dacă va fi convins că aceştia merită. "Nu am spus că nu vreau jucători noi, ci că nu pot aduce români până când locurile pentru străini nu vor fi suplimentate. Filosofia mea este să nu aduc jucători de la echipele cu care am lucrat decât dacă sunt sută la sută sigur că au valoare. La fel, dacă unii fotbalişti nu vor face ce li se cere, vor pleca şi vor veni alţii", a subliniat Andone.






















































