11 sportivi români de la schi şi biatlon, calificaţi la JO 2006

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Calificările pentru probele de schi şi biatlon din cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Torino (10-26 februarie) se apropie de sfârşit, ţara noastră urmând să fie reprezentată la aceste

Calificările pentru probele de schi şi biatlon din cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Torino (10-26 februarie) se apropie de sfârşit, ţara noastră urmând să fie reprezentată la aceste discipline de 11 sportivi.
La biatlon vor participa Eva Tofalvi, Daniela Cojocea, Alexandra Rusu, Mihaela Purdea şi Marian Blaj. La schi fond vor concura Zsolt Antal, Mihai Găliceanu şi Monika Gyorgy, iar la schi alpin îşi vor încerca şansa Daniel Nicolae, Edit Mikloş şi Bianca Andreea Nărea. Delegaţia României pentru JO de la Torino numără, până în prezent, 21 de sportivi.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite