Preşedintele regretă "hărţuirea"lui Năstase

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedintele Traian Băsescu a declarat, luni seara, că are "sentimentul ridicolului" văzând că Adrian Năstase este "hărţuit" pentru termopanele de la casa sa din strada Zambaccian. "O să

Preşedintele Traian Băsescu a declarat, luni seara, că are "sentimentul ridicolului" văzând că Adrian Năstase este "hărţuit" pentru termopanele de la casa sa din strada Zambaccian. "O să spun un lucru pentru care cu siguranţă voi fi acuzat în zilele următoare, dar parcă am sentimentul ridicolului când văd hărţuirea, dacă ea e pentru termopane. Poate că asta numai ştim pe dinafară, dar, mă rog, poate că... Gata", a spus Băsescu, care şi-a întrerupt brusc aprecierile la adresa fostului premier. Încă din februarie 2006, el spunea, într-un interviu, că situaţia lui Năstase este "dificilă" şi părea că îl compătimeşte pe fostul său adversar. "N-aş vrea să trec prin ce trece el. În acelaşi timp, cred că şi-a greşit strategia de imagine", a spus Băsescu. În martie 2006, presa a relatat că şeful statului l-a sunat pe Adrian Năstase pentru a-l convinge să nu plece din PSD. În octombrie 2005, relaţia dintre cei doi era ceva mai tensionată, fostul lider PSD comparându-l pe Băsescu cu Mussolini. Preşedintele României a replicat spunând că l-a văzut pe Năstase pe o listă a marilor corupţi. (M.V.M.)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite