Pesediştii din Borsec s-au vărsat la PC

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Majoritatea membrilor PSD Borsec - au intrat în Partidul Conservator, decizia de trecere în masă la PC fiind luată într-o adunare ad-hoc de reprezentanţii organizaţiei, nemulţumiţi de

Majoritatea membrilor PSD Borsec - au intrat în Partidul Conservator, decizia de trecere în masă la PC fiind luată într-o adunare ad-hoc de reprezentanţii organizaţiei, nemulţumiţi de "multitudinea de acuzaţii de corupţie şi de acţiuni demagogice ce caracterizează PSD la nivel central". Într-un comunicat remis, luni, de organizaţia PC din Borsec, semnat de fostul preşedinte al organizaţiei PSD din localitate, Radu Lăzăroiu, se arată că "hotărârea definitivă de trecere în masă de la Partidul Social Democrat la Partidul Conservator a fost luată în urma unei recente adunări ad-hoc şi a survenit ca urmare a faptului că valorile morale asumate de membrii organizaţiei şi comunităţii din Borsec - comunitate model de echilibru şi stabilitate - nu şi le regăsesc în multitudinea de acuzaţii de corupţie, de acţiuni demogagice ce caracterizează PSD la nivel central"

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite