Adrian Paunescu, frustrat ca n-a fost decorat
0Senatorul PSD Adrian Paunescu si-a exprimat, ieri, de la tribuna Senatului, nemultumirea in legatura cu decorarea unor colegi de-ai sai, in conditiile in care el nici macar n-a participat la
Senatorul PSD Adrian Paunescu si-a exprimat, ieri, de la tribuna Senatului, nemultumirea in legatura cu decorarea unor colegi de-ai sai, in conditiile in care el nici macar n-a participat la respectivele festivitati. "Vreau sa-i asigur pe colegii nostri care au fost decorati ca noi, cei care n-am fost decorati, vom sprijini aceste decoratii cu sangele si nervii nostri", a zis poetul. El si-a varsat oful si pe institutia prezidentiala. "Il rog pe presedintele Iliescu sa ma ierte ca n-am participat la acest eveniment la care n-am fost invitat de subordonatii domniei sale".
























































