Ploaia a oprit în setul decisiv meciul Irinei Begu, din primul tur de la Roland Garros

Meciul a fost întrerupt la scorul de 4-6, 6-1, 1-0, în favoarea jucătoarei din România, din cauza ploii. Partida se va relua marţi (azi).

Ştiri pe aceeaşi temă

Meciul Irinei Begu, din primul tur de la Roland Garros a fost întrerupt din cauza ploii. Partida se va relua azi (marţi, 24 mai 2022).
Irina Begu a pierdut în primul set, l-a câştigat pe al doilea şi conducea în al treilea cu italianca Jasmine Paolini, în primul tur la Roland Garros.

Meciul a fost întrerupt la scorul de 4-6, 6-1, 1-0, în favoarea jucătoarei noastre, din cauza ploii.

Partida se va relua marţi (azi) pe terenul numărul 5.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: