Conference League: Echipele calificate în finală se vor decide abia săptămâna viitoare

0
conference league shutterstock_2042648960

Feyenoord - Marseille, scor 3-2, şi Leicester - AS Roma, scor 1-1, în prima manşă a semifinalelor Conference League.

Deşi au fost date şapte goluri date în prima manşă a semifinalelor Conference League, meciurile au fost deosebit de echilibrate, astfel încât departajarea pentru accederea în finală va avea loc abia după derularea meciurilor din retur.

Feyenoord Rotterdam a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-2), pe Olympique Marseille, în prima manşă a semifinalelor Conference League. Putem spune că scorul meciului a fost decis în „aproape” prima jumătate a partidei, având în vedere că toate cele 5 goluri au fost marcate în primele 46 de minute, din totalul celor 90 de minute. La pauză, echipele se aflau la egalitate, fiecare cu câte două goluri date şi primite, însă primul minut al reprizei a doua a făcut diferenţa. La Feyenoord Rotterdam, Valentin Cojocaru a fost rezervă.

Au marcat: Dessers '18, '46, Sinisterra '20 / Dieng '28, Gerson '40.

În celălalt meci din semifinale, Leicester şi AS Roma au remizat, scor 1-1 (0-1), pe terenul primei echipe.

Au marcat: Gianluca Mancini '67 (a) / Lorenzo Pellegrini '15.