Patru bărbaţi prinşi cu un kilogram de tinichele, pe care vroiau să le vândă pe post de bijuterii din aur
0Pretindeau că sunt străini și au rămas fără benzină și păcăleau șoferii pentru un plin la mașină, în schimbul unor bijuterii false. Patru bărbați au fost prinși de polițiști cu mașina plină cu mai bine de un kilogram de tinichele, care imitau aurul.
Țeapă de sute de lei pentru unii șoferi care au trecut în dreptul sensului giratoriu din Calea Aradului. Patru bărbați care călătoreau cu un bolid de lux, rugau șoferii să îi ajute cu bani pentru un plin de rezervor. În schimb, le ofereau bijuterii care se pretindeau a fi din aur, însă după ajungeau acasă, șoferii se trezeau cu un set de tinichele. După ce mai mulți timișoreni și-u luat țeapă, poliţiştii au fost sesizaţi de un reclamant. După ce maşina celor trei a fost percheziţionată, oamenii legii au găsit peste un kilogram de tinichele care imitau aurul. În prezent, se fac cercetări pentru a stabili identitatea bărbaţilor şi dacă schema lor de înşelăciune a funcţionat.























































