Doar egal pentru FCM în confruntarea cu Unirea Tărlungeni

0
Remiză pentru FCM în partida cu Unirea Tărlungeni

FC Municipal Târgu-Mureș a terminat la egalitate, 1-1, partida amicală disputată sâmbătă dimineaţa pe unul dintre terenurile din complexul Weekend.

Golul formaţiei mureșene a fost înscris de Dîlbea, în minutul 65, cu un şut de la 25 de metri, care l-a învins pe portarul oaspeţilor. Echipa din Liga a III-a a deschis scorul în prima repriză.

FCM Târgu-Mureş a început partida în formula:

Negru - Pascariu, Apostol, Nicu - Bunea, Dîlbea, Alex. Dan, Şaim - Cigan, Huiban, Szabo.

Au mai jucat:

Caparco - Deaconescu, Petriş, Cheţan, Hanca, Dedu, R. Miclea şi Teut.

Şi în această partidă, în lotul FCM-ului au apărut două noutăţi. Este vorba de fundaşul Mihai Deaconescu (ultima dată legitimat la formația Luceafărul Oradea) şi Lucian Cheţan (transferat de la echipa bucureșteană Sportul Studenţesc), care poate evolua atât fundaş, cât şi mijlocaş.

Următorul joc amical al formației mureșene este programat a avea loc marți, la Cluj-Napoca, pe stadionul Clujana, în compania formației de primă divizie Universitatea Cluj-Napoca. Meciul va avea loc de la ora 18.00 și va reprezenta ultimul test al formației antrenate de Alexandru Pelici înaintea începerii sezonului de Liga B.