VIDEO Zeci de şoferi au rămas fără permis pentru cu nu au acordat prioritate pietonilor

0
Publicat:
Ultima actualizare:
33 de şoferi au rămas fără permise
33 de şoferi au rămas fără permise

Poliţiştii rutieri au desfăşurat o acţiune pentru prevenirea accidentelor de circulaţie produse pe fondul neacordării de prioritate pietonilor, pentru combaterea nerespectării altor norme rutiere de către participanţii la trafic şi asigurarea fluenţei traficului rutier în zonele aglomerate.

Astfel, poliţiştii au aplicat 185 de amenzi, din care 23 pentru neacordarea priorităţii de trecere pietonilor, 19 pentru nerespectarea limitelor legale de viteză, 11 pentru abateri ale pietonilor şi 132 pentru alte abateri.

Oamenii legii au reţinut  23 permise de conducere pentru neacordarea priorităţii de trecere petonilor şi patru pentru consum şi 6 pentru alte abateri. Pentru stare tehnică necorespunzătoare a autovehiculelor au fost retrase 7 certificate de înmatriculare.

Târgu-Jiu

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite