Târgu-Jiu: Martinovic şi-ar fi dorit mai multe victorii în tur
0
Novak Martinovic nu este foarte mulţumit de rezultatele echipei din turul recent încheiat, considerând că jucătorii au rămas datori suporterilor de la Târgu Jiu.
Martinovic este unul dintre jucătorii de bază ai pandurilor, el lipsind doar la două meciuri din acest tur. Regretul său cel mai mare e că echipa nu a câştigat mai multe meciuri acasă pentru a mulţumii suporterii care vin la stadion: „Acest tur nu a fost aşa cum ne aşteptam pentru că ne-am fi dorit să acumulăm mai multe puncte şi chiar puteam să câştigăm mai multe meciuri acasă dar am avut ghinion. Ne-a fost greu mai ales în ultimele etape când n-am mai reuşit să câştigăm mult timp dar e bine că am încheiat turul cu o victorie totuşi, pentru că asta ne aduce ceva mai multă linişte.”
Fundaşul este mereu impresionat de suporterii echipei Pandurii care vin în număr mare indiferent de adversar: „Publicul de la Târgu Jiu e minunat, îmi place pentru că jucăm de multe ori cu stadionul plin, mai ales la meciurile importante dar de regulă vin destul de mulţi spectatori la fiecare meci. Publicul a fost unul dintre aspectele pentru care am ales să vin la Târgu Jiu.”























































