Scandal sângeros într-un club de noapte din Târgu Jiu. Un tânăr a fost arestat pentru tentativă de omor

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Victima a fost înjunghiată de mai multe ori
Victima a fost înjunghiată de mai multe ori

Un tânăr a fost înjunghiat de un rival, în dimineaţa zilei de sâmbătă, 7 iulie, într-un club de noapte din Târgu Jiu. Scandalul a avut loc între doi membri ai unor grupări rivale.

 Marius-Octavian Bujor, zis „Maricioi”, şi-a înjunghiat rivalul cu mai multe lovituri de cuţit. 

„Din probatoriul administrat până în prezent de procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj, cu sprijinul organelor de poliţie judiciară, a rezultat că în dimineaţa zilei de 7 iulie 2018, în jurul orelor 3-4, în timp ce se afla în localul „Globstar” din municipiul Târgu-Jiu, inculpatul a aplicat mai multe lovituri cu un cuţit persoanei vătămate B.M.C., în zone vitale, producându-i leziuni care, potrivit concluziilor preliminare ale Serviciului de Medicină Legală Gorj,  necesită pentru vindecare 16-18 zile de îngrijiri medicale şi au pus în primejdie viaţa victimei. Persoana vătămată B.M.C. a fost transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu-Jiu, unde i s-a aplicat tratament de urgenţă, fără de care leziunile produse ar fi dus la deces“,

se arată într-un comunicat al Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj.

Agresorul a fost arestat preventiv

Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj a înaintat în cursul zilei de duminică, 8 iulie, judecătorului de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Gorj dosarul cu propunerea de arestare preventivă a lui „Maricioi”, cercetat pentru săvârşirea infracţiunilor de tentativă de omor, tulburarea ordinii şi liniştii publice şi port sau folosire fără drept de obiecte periculoase pe o durată de 30 de zile, începând cu data de 8 iulie 2018, faptele fiind comise în stare de recidivă, prevăzută de art. 41 Cod penal.

„Procurorul din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribnunalul Gorj a dispus reţinerea preventivă a inculpatului Bujor Marius Octavian pentru 24 de ore, începând cu 7 iulie 2018, orele 20,30. 

Ancheta continuă, pentru stabilirea adevărului şi tragerea la răspundere a persoanelor vinovate de săvârşirea de infracţiuni, urmând ca în cauză să fie dispuse în continuare măsurile legale, care se impun.

Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Gorj a admis propunerea parchetului şi a dispus emiterea mandatului de arestare preventivă pentru inculpatul Bujor Marius Octavian, pentru 30 de zile“, se mai arată în comunicatul Parchetului. 

Târgu-Jiu

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite