0
Surpriză mare în prima etapă a returului din Divizia A1 la volei feminin

Surpriză mare în prima etapă a returului din Divizia A1 la volei feminin. Lider la finalul primei jumătăţi a campionatului, CSM Bucureşti pierduse doar cinci seturi în 11 meciuri.

Deplasarea de la Târgovişte a fost însă de coşmar. Primul set a fost extrem de disputat şi s-a terminat 26-24 pentru gazde.

Formaţia din Capitală şi-a revenit în actul secund, în care s-a impus la 22.

Învinse la zero în tur, jucătoarele lui Dragan Nesic au forţat revansa, iar cel de-al treilea set s-a terminat 25-23 pentru CSM Târgovişte.

Gazdele s-au descurcat la fel de bine până la final. Au câştigat şi setul patru şi au reuşit cea de-a şasea victorie în tot atâtea meciuri din actualul campionat, pe teren propriu.