Chindia Târgovişte, calificată în turul V al Cupei României

0
Cherchez a deschis scorul în minutul 20, pentru ca două minute mai târziu Ignea să restabilească egalitatea pentru olteni, din penalty

Chindia Târgovişte a reuşit astăzi calificarea în al cincilea tur al Cupei României, după un meci extrem de strâns cu divizionara secundă FC Olt Slatina.

Cherchez a deschis scorul în minutul 20, pentru ca două minute mai târziu Ignea să restabilească egalitatea pentru olteni, din penalty. Apoi, Honciu a readus-o pe Chindia în avantaj în minutul 50, în urma unei lovituri de pedeapsă, iar în minutul 86, acelaşi Ignea a egalat situaţia pe tabela de marcaj, tot din penalty. Scor 2-2 după cele 90 de minute regulamentare de joc. Lovitura de graţie a dat-o Vătavu, în minutul 114, aducând astfel calificarea Chindiei în faza superioară a Cupei României.

Chindia: Popescu – Pătru, Ispas, Vătavu, C. Dinu – R. Dobre, C. Anton, Honciu, Văduva – Bucă, Cherchez.  Au mai jucat: Grigore, Ghiţă şi Pârvu.