Slobozia: Unirea Urziceni, învinsă de AEK

0

Elenii le-au administrat ialomiţenilor prima înfrângere din această pauză competiţională.

După cinci victorii consecutive în meciurile de pregătire disputate în această pauză competiţională, elevii lui Rony Levy au fost surclasaţi de AEK Atena, scor 0-2, într-un amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Austria. Golurile elenilor au fost marcate de Leonardo şi Dellas.

Rony Levy a trimis în teren următorul „11“: Arlauskis-Petre Marin, Galamaz, Maftei, Brandan-Semedo, Paraschiv, Pădureţu, Marinescu, Frunză-Bilaşco, după pauză fiind rulat tot lotul vicecampioanei.

Până la înfrângerea în faţa celor de la AEK, elevii lui Rony Levy au surclasat Olimpia Brazi(7-1), Victoria Brăneşti(2-0), Astra Ploieşti(3-2), Zaglebie Lubin(3-1) şi FK Skendija(1-0).

Mâine, Unirea Urziceni va disputa un alt meci de verificare, urmând să întâlnească Dundee United.