Râmnicu Vâlcea: Radu Voina a fost contestat de “Brigada Zăvoi”

0
Antrenorul campioanei României a fost criticat de fani

Tehnicianul echipei Oltchim Râmnicu Vâlcea a fost criticat de galeria echipei oltene în prima repriză a meciului cu Cetatea Deva, scor 34-18.

Fanii din galeria echipei Oltchim şi-au arătat nemulţumirea faţă de Radu Voina încă de la începutul partidei, scandând mesaje ca "Demisia!", "La revedere" şi "Noi vrem doar să pleci". Chiar şi aşa, tehnicianul nu s-a arătat afectat în timpul partidei, fiind atent la jocul elevelor sale. "Nu ştiu ce căutau la acest meci, dar nu am avut timp să îi aud. Eu mi-am văzut de treabă, din partea mea pot să facă ce doresc ei" a declarat Radu Voina, antrenorul echipei Oltchim.

Acţiunea suporterilor nu a fost neglijată de conducerea echipei Oltchim. Imediat după fluierul de la pauză al meciului cu Deva, preşedintele clubului, Ioan Gavrilescu, s-a dus să discute cu liderul galeriei, calmându-i pe fanii vâlceni.