Râmnicu Vâlcea: CSM a pierdut amicalul cu Petrolul Ploieşti, scor 5-2

0

În lipsa jocurilor oficiale din liga a II-a, formaţia de la Vâlcea a fost învinsă pe terenul echipei Petrolul, unde singurele goluri ale "municipalilor" au fost înscrise de Dobre şi Melcea.

Gazdele au marcat încă din minutul doi al partidei, prin Radchenko, care l-a executat pe portarul Brănescu cu o lovitură de cap din careul mic. Zece minute mai târziu, Bozga îl imită pe coechipierul său din ofensivă, reluând, tot cu capul, o centrare venită de pe dreapta, de la Cataramă, iar la 2-0 petroliştii şi-au permis şi un moment de visare în defensivă, speculat de Răzvan Dobre (24), cu un şut expediat, din 16 metri, în poarta părăsită de Suta.Formaţia din Ploieşti a mai marcat în minutul 32 prin Cataramă, intrând la pauză cu un avantaj de două goluri(3-1). În repriza secundă, gazdele şi-au mărit considerabil avantajul, prin reuşitele Liviu Mihai şi Budescu(din penalty). Vâlcenii au închis tabela în ultimele minute ale meciului, prin Melcea, scorul final fiind 5-2.
CSM Râmnicu Vâlcea va juca următoarea etapă din campionat la Arad, cu echipa UTA, pe 17 aprilie.