Comercianţii din Piaţa Centrală din Ploieşti, amendaţi pentru că ţin fructele şi legumele în condiţii improprii de depozitare

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Comercianţii din Piaţa Centrală se feresc să spună de unde aduc mărfurile
Comercianţii din Piaţa Centrală se feresc să spună de unde aduc mărfurile

Inspectorii OJPC Prahova au "împărţit" amenzi de peste 10.000 de lei comercianţilor care vând fructe şi legume în Piaţa Centrală din Ploieşti.

Aceştia au găsit sute de kilograme de caise, pepeni, căpşuni, roşii şi ciuperci expuse spre vânzare la temperaturi de peste 35 de grade Celsius. Totodată, comercianţii au "uitat" să menţioneze sub preţul afişat şi ţara de provenienţă a mărfurilor, motiv pentru care s-au ales cu amenzi suplimentare de până la 15.000 de lei.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!

logo ads

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite