Cei mai buni. Poliţiştii bihoreni au ocupat primele trei locuri la campionatul de tenis al MAI

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Politistii bihoreni, cei mai buni
Politistii bihoreni, cei mai buni

Cei trei poliţişti din Bihor care au participat la etapa finală a Campionatului de Tenis al Ministerului Afacerilor Interne (MAI), desfăşurată în perioada 5-9 septembrie la Oradea, au terminat competiţia pe primele trei poziţii.

Astfel, subinspectorul Lavinia Ţiplea, din cadrul Serviciului Criminalistic, care a concurat la categoria 'open feminin', este campioană naţională, subinspectorul Sergiu Lozincă de la Serviciului Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase - vicecampion naţional la categoria sub 35 ani, iar agentul Delia Ţoldan de la Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă, a obţinut un loc trei. 

În urma rezultatelor obţinute, Sergiu Lozincă şi Lavinia Ţiplea s-au calificat direct în faza finală a Campionatului de Tenis al MAI din anul viitor. 

La etapa finală a Campionatului MAI din acest an au participat 107 sportivi din cadrul ministerului, care au concurat pe categorii de vârstă. Competiţia a fost organizată de către Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne cu sprijinul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bihor, al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bihor, Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă 'Crişana' al Judeţului Bihor şi al Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Oradea, în colaborare cu Direcţia Judeţeană de Tineret şi Sport Bihor. 

Competiţia se desfăşoară anual, la nivel naţional. Aceasta angrenează reprezentanţi ai tuturor structurilor subordonate Ministerului Afacerilor Interne, respectiv Poliţie, Jandarmerie, Pompieri şi Poliţie de Frontieră.

Oradea

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite