Accident pe DN 1, în apropiere de Lugașu de Sus
0Un biciclist care circula regulamentar a fost acroșat de un autoturism care a virat fără să se asigure.
Accidentul s-a petrecut în urmă cu aproximativ o oră, în localitatea Lugașu de Sus. Din primele date reiese că biciclistul se deplasa regulamentar în momentul în care un autoturism i-a tăiat calea. Polițiștii au confirmat că biciclistul a fost transportat la spital pentru investigații medicale.
O mașină a lovit un stâlp de pe marginea drumului la Diosig
În urmă cu câteva ore, la Diosig, șoferul unui autoturism a pierdut controlul volanului, iar mașina a lovit un stâlp de pe marginea drumului. Se pare că în acest caz, șoferul ar fi încercat să evite un biciclist. Vom reveni cu amănunte.























































