Pompierii au continuat să scoată apa din gospodăriile inundate în localitatea Teliuc
0În casele şi anexele gospodăreşti ajunse sub ape în urma ploilor căzute în weekend s-a acţionat pentru a treia zi la rând. Cel mai rău afectate sunt locuinţele de pe străzile Minei, Viorele şi Stuparilor.
„O echipă formată din cinci subofiţeri a intervenit cu o motopompă şi un autocamion, în primă fază, în trei gospodării.
La acţiune participă, de asemenea, persoane din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Teliuc”, a declarat Alin Mateş Pop, din cadrul biroului de relaţii publice al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Hunedoara.























































