ACCIDENT Un bătrân a secţionat o conductă de gaz după ce s-a urcat beat la volan

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat în vârstă de 66 de ani, din Deva, a ajuns cu o autoutilitară într-o conductă de gaz după ce s-a urcat băut la volan. Accidentul a avut loc vineri seara, la intersecţia străzilor Alun şi Aurel Vlaicu din localitate.

Bărbatul a  pierdut controlul asupra maşinii şi a lovit conducta de gaz, secţionând-o, cu partea din spate a autoturismului.

Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru conducerea unui autovehicul sub influenţa băuturilor alcoolice”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean, Bogdan Niţu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite