Doi urmăriţi, reţinuţi de poliţiştii giurgiuveni

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Bărbaţii au fost găsiţi de poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale – Compartimentul Urmăriri, în cadrul unei acţiuni specifice desfăşurate la sfârşitul săptămânii trecute în municipiul Giurgiu.

Pe timpul acţiunii a fost depistat şi reţinut Marian G. , de 59 ani, din Giurgiu, care poseda mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Giurgiu, fiind condamnat la 2 ani şi 6 luni închisoare, pentru infracţiuni la regimul circulaţiei şi infracţiuni de corupţie, bărbatul fiind dus la Penitenciarul cu Regim de Maximă Siguranţă Giurgiu.
Pe cel de-al doilea, poliţiştii Serviciului Judeţean de Politie Transporturi Giurgiu, l-au depistat în Staţia C.F.R. Giurgiu oraş. Ciprian-Gheorghiţă A., de 35 ani, din comuna Tibăneşti, judeţul Iaşi, era urmărit, având de executat un mandat emis de Judecătoria Roman, fiind condamnat la 3 ani închisoare pentru furt din locuinţe.Ieşeanul a fost încarcerat în Penitenciarul cu Regim de Maximă Siguranţă Giurgiu.

Giurgiu

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite