Spectacol inedit de 8 martie: Deţinuţii din Penitenciarul Brăila au dansat pentru persoanele private de libertate din Penitenciarul Galaţi
0Evenimentul muzical-artistic a fost susţinut de 14 persoane private de libertate aflate în custodia Penitenciarului Brăila.
Cei 14 deţinuţi care compun trupa de dans şi formaţia vocal-instrumentală de la Penitenciarul Brăila au avut ca invitat special formaţia „Romantic" din Tecuci, care a susţinut un minirecital gustat din plin de femeile încarcerate la Penitenciarul Galaţi.
"Instituţia penitenciară, în dorinţa asigurării unei normalităţi şi a dezvoltării sentimentului de apartenenţă la comunitate, omagiază femeia deţinut-mamă, femeia deţinut- soţie sau soră, care-şi păstrază locul şi importanţa în cadrul familiei sale, chiar şi de după gratii", a declarat Safta Trincu, purtătorul de cuvânt al Penitenciarului Galaţi.























































