Reţea de traficanţi de ţigări prinsă în flagrant la Galaţi
0Membrii reţelei erau monitorizaţi din luna august 2010. Nouă dintre cei 12 contrabandişti au fost arestaţi.
Poliţiştii de frontieră gălăţeni în colaborare cu colegii lor de la IPJ, Jandarmerie, SRI şi cu procurorii DIICOT au anihilat o reţea de traficanţi de ţigări formată din cetăţeni români şi moldoveni. Membrii acesteia erau urmăriţi încă din luna august 2010. Reţeaua, condusă de un român şi un moldovean, îşi avea „sediile" în localităţile Rogojeni şi Oancea.
Valoarea totală a prejudiciului calculat până în acest moment se ridică la peste 210.000 lei. Celălalt cap al reţelei, cetăţeanul moldovean, a fost identificat însă deocamdată nu s-a reuşit reţinerea lui.
Citiţi mai multe detalii mâine în ADEVĂRUL DE SEARĂ GALAŢI























































