11,2 milioane de lei pentru modernizarea Spitalului Judeţean
0Joi, de la ora 11.00, la sediul Consiliului Judetului Galaţi, va avea loc lansarea proiectului "Modernizarea, extinderea şi dotarea ambulatoriului de specialitate al Spitalului Clinic Sfântul Apostol „Andrei".
Valoarea totală a proiectului este de 11,2 milioane de lei, cofinanţarea susţinută de Consiliul Judeţului Galaţi fiind de 1,9 milioane de lei.
Investiţia este finanţată în cadrul Programului Operaţional Regional 2007-2013, Axa prioritară 3 - „Îmbunătăţirea infrastructurii sociale".
Este vorba despre modernizarea şi dotarea a 30 de cabinete medicale situate în ambulatoriul integrat de specialitate (în corpurile M, J+K, L şi I) şi de creşterea eficienţei serviciilor ambulatorii paraclinice, prin realizarea unei construcţii unde va funcţiona un laborator RMN (imagistică prin rezonanţă magnetică).























































