11,2 milioane de lei pentru modernizarea Spitalului Judeţean

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Joi, de la ora 11.00, la sediul Consiliului Judetului Galaţi, va avea loc lansarea proiectului "Modernizarea, extinderea şi dotarea ambulatoriului de specialitate al Spitalului Clinic Sfântul Apostol „Andrei".

Valoarea totală a proiectului este de 11,2 milioane de lei, cofinanţarea susţinută de Consiliul Judeţului Galaţi fiind de 1,9 milioane de lei.

Investiţia este finanţată în cadrul Programului Operaţional Regional 2007-2013, Axa prioritară 3 - „Îmbunătăţirea infrastructurii sociale".

Este vorba despre modernizarea şi dotarea a 30 de cabinete medicale situate în ambulatoriul integrat de specialitate (în corpurile M, J+K, L şi I) şi de creşterea eficienţei serviciilor ambulatorii paraclinice, prin realizarea unei construcţii unde va funcţiona un laborator RMN (imagistică prin rezonanţă magnetică).

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite