Un bărbat a încercat să mituiască un agent de poliţie din Pufeşti după ce a fost prins furând o macara
0Hoţul, în vârstă de 27 de ani, i-a promis poliţistului suma de 50 de euro pentru a scăpa de răspundere penală. După ce a fost prins în flagrant, bărbatul şi-a recunoscut fapta fiind pus sub învinuire pentru săvârşirea infracţiunii de dare de mită.
Ofiţerii de poliţie judiciară din cadrul Serviciului Judeţean Anticorupţie Vrancea cu sprijinul tehnic al Direcţiei Generale de Informaţii şi Protecţie Internă au prins ieri în flagrant un bărbat din municipiul Oneşti, judeţul Bacău, în timp ce încerca să mituiască un poliţist din localitatea vrânceană, Pufeşti cu suma de 50 euro.
Agentul de poliţie l-a prins pe băcăuan şi pe un coleg de-al său în timp ce furau o macara dintr-o balastieră aflată în exploatarea unei societăţi comerciale din Pufeşti.
Pentru a scăpa de răspundere penală, bărbatul i-a promis poliţistului o sumă de bani pe care urma să i-o înmâneze la postul de poliţie. Hoţul şi-a recunoscut fapta, fiind acuzat de dare de mită.























































