Noua clădire a Tribunalului Vrancea este finalizată, dar nu este achitată

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Sediul Bancorex a fost transformat în Tribunal
Sediul Bancorex a fost transformat în Tribunal

Deşi preşedintele Tribunalului spera ca luna februarie să-i găsească pe judecători, grefieri, avocaţi şi justiţiabili în noua locaţie de pe strada Republicii, unde a funcţionat „Bancorex", acest lucru nu este posibil pentru că nu s-au achitat lucrările către constructor.

Noua clădire în care va funcţiona Tribunalul Vrancea, mai puţin secţia de contencios, este finalizată din punct de vedere al lucrărilor de construcţii.

Judecătorii nu se pot muta însă acolo din cauză că nu s-au achitat lucrările către constructori, valoarea facturii restante fiind de aproximativ trei milioane de lei.

Banii urmează să vină de la Ministerul Public.

Intră pe focsani.adevarul.ro pentru a afla şi alte ştiri din Vrancea.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite