Craiova: Gaz Metan CFR a cedat acasă în faţa Silvaniei

0
Craiovenii (albastru) au suferit prima înfrângere de pe teren propriu

Echipa pregătită de Jerry Gane nu a reuşit să câştige duelul susţinut astăzi, pe arena de la Depou, împotriva formaţiei FC Silvania, fiind învinsă cu 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 2, prin Dănilă, după o gafă a portarului Râmniceanu. Gazdele au egalat prin Vigariu (’36), după un penalti ratat în primă fază, însă bucuria lor a fost de scurtă durată.

Peste doar patru minute, Brata a fost faultat în careu, iar Schwarzkopf a executat fără emoţii lovitura de la 11 metri, aducând victoria Silvaniei. În repriza secundă nu s-a mai întâmplat nimic notabil şi oaspeţii au plecat învingători.

După acest rezultat, Gaz Metan CFR Craiova a rămas cu 36 de puncte, iar în etapa viitoare se va deplasa la Mioveni.