Restricţii de trafic, de Ziua Marinei. Accesul interzis în zona Cazinoului

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţia Rutieră Constanţa impune o serie de restricţii de circulaţie, pentru pregătirea zonei în care se va desfăşura festivitatea grandioasă de Ziua Marinei.

În ziua de joi, 14 august, între orele 9 şi 13, accesul pe bulevardul Regina Elisabeta este interzis, iar după ora 13, pe acelaşi bulevard, vor fi interzise opririle şi staţionările.

Pentru vineri, 15 august, va fi restricţionat accesul autovehiculelor între Poarta 1 şi Portul Constanţa, şoferii fiind direcţionaţi către parcarea din Dana de Pasageri din Port, cu acces prin Poarta 1 BIS de la Poarta 1.

La aceeaşi dată vor fi interzise opririle şi staţionările pe bulevardul Termele Romane (bulevardul Marinarilor).

Poliţia Rutieră recomandă conducătorilor auto să respecte cu stricteţe indicaţiile rutiere şi ale poliţiştilor.

„Rugăm conducătorii autor să nu pătrundă cu autovehiculele în zonele în care accesul este interzis, evitând astfel crearea de blocaje. De asemenea, recomandăm pietonilor să traverseze doar pe marcajul pietonal şi să circule pe trotuare, manifestând prudenţă sporită“, transmite Poliţia Rutieră Constanţa.

Restricţii de trafic pentru Ziua Marinei în zona Cazinoului din Constanţa pe Bulevardul Elisabeta Foto Ana Maria Drăghici

Restricţii de trafic în zona Cazinoului din Constanţa, pe Bulevardul Elisabeta Foto Ana Maria Drăghici

Restricţii de trafic pentru Ziua Marinei în zona Cazinoului din Constanţa pe Bulevardul Elisabeta Foto Ana Maria Drăghici

Vă mai recomandăm

Ziua Marinei 2014. Programul detaliat al festivităţilor organizate de Forţele Navale Române în perioada 8-15 august

O vară plină de evenimente pe litoral. Serbările prilejuite de Ziua Marinei vor ţine o săptămână

FOTO Mazăre, deghizat în marinar la festivităţile de la Constanţa. Şapca, dăruită de Cătălin Botezatu

Constanţa

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite