O femeie a căzut peste bebelușul de opt luni, după ce a alunecat pe Aeroportul din Cluj

0
Publicat:

O fetiță de opt luni a fost transportată de urgență la spital după un incident pe Aeroportul din Cluj care a avut loc marți seara. 

FOTO: Arhivă
FOTO: Arhivă

Mama copilei ar fi alunecat și ar fi căzut peste cea mică. În urma incidentului, copilul s-a ales cu o fractură la picior, iar mama s-a lovit la spate. 

Fetița a fost transportată la Spitalul de Copii din Cluj

Fetița nu a venit în stare gravă. Are o fractură, a fost stabilă în permanență și este internată pe chirurgie pediatrică, nu în terapie intensivă. Copilul a fost stabil în permanență. Nu a fost niciun moment în stare gravă. Este doar o fractură la picior”, a transmis Daniela Dreghiciu, purtătorul de cuvânt al Spitalului de Copii pentru Știri de Cluj

De asemenea, polițiștii de frontieră au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Preotul Dan Cismaș, tatăl copilei, a depus o plângere împotriva reprezentanților aeroportului, la sugestia polițiștilor de frontieră.

Fiind exact lângă ele, sunt convins sută la sută că acesta s-a întâmplat din pricina unei dâre de ulei negru amestecat cu apã, amestec care s-a dovedit foarte alunecos. În zona aceea, am remarcat ulterior mult mai multe suprafețe care erau acoperite cu mâzga respectivã. De altfel, hainele soției și ale fetiței erau toate murdărite de un ulei negru, în urma căzăturii.

La sugestia reprezentanților Poliției Transporturi și Poliției de Frontieră, am făcut o plângere ,,împotriva celor care se fac vinovați” de ,,derdelușul” dintre aeronavă și autobuz, tocmai în ideea ca, pe viitor, persoanele vulnerabile (vârstnici, copii, femei însărcinate sau cu bebeluși în brațe) să nu mai fie puse în pericol, mai ales că zona era neiluminată”, a transmis acesta.

Cluj-Napoca

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite