Cluj Cricket Club, „bronz“ în Campionatul Naţional

0

Sportivii de la Cluj Cricket Club au reuşit să termine Campionatul Naţional pe poziţia a treia. Cluj Cricket Club este membru fondator al Federaţiei Române de Cricket şi singura echipă de acest gen din Transilvania.

Echipa clujeană de cricket a suferit două înfrângeri la turneul final, cu Băneasa Cricket Club (scor 153 – 151) şi United Cricket Club (121- 99).

„În primul meci, sportivii clujeni au pornit cu o penalizare de şase puncte. Echipa Cluj Cricket Club mulţumeşte suporterilor şi promite că anul viitor va încerca să obţină titlul naţional“, se arată într-un comunicat.

Cluj Cricket Club a obţinut până acum două titluri de vicecampioană. Clubul clujean a fost înfiinţat în 2009, iar abia un an mai târziu a fost înregistrat oficial drept club sportiv în 2010.

Mai puteţi citi:

Cluj Cricket Club, singura echipă de acest gen din Transilvania, joacă în finala campionatului naţional

Salonul Calului, la a doua ediţie. Sâmbătă şi duminică, cele mai complexe probe la partea competiţională