Flashmob pentru viaţa cailor sălbatici de la Letea în mijlocul Capitalei
0Bucureştenii sunt aşteptaţi în această seară, în Piaţa Victoriei, pentru a participa la o acţiune care are menirea de a atrage atenţia asupra evenimentelor de la Letea.
Toţi cei care îndrăgesc animalele sunt invitaţi în această seară în Piaţa Victoriei, la ora 18.00. Aici va avea loc un flashmob pentru a apăra dreptul la viaţă a cailor sălbatici din Pădurea Letea. cei care vor dori să participle trebuie să aibă la ei o eşarfă albă şi un mesaj prin care să exprime dorinţa lor.
Caii din Pădurea de la Letea sunt ultimii cai sălbatici din Europa.























































