Flashmob pentru viaţa cailor sălbatici de la Letea în mijlocul Capitalei

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Bucureştenii sunt aşteptaţi în această seară, în Piaţa Victoriei, pentru a participa la o acţiune care are menirea de a atrage atenţia asupra evenimentelor de la Letea.

Toţi cei care îndrăgesc animalele sunt invitaţi în această seară în Piaţa Victoriei, la ora 18.00. Aici va avea loc un flashmob pentru a apăra dreptul la viaţă a cailor sălbatici din Pădurea Letea. cei care vor dori să participle trebuie să aibă la ei o eşarfă albă şi un mesaj prin care să exprime dorinţa lor.

Caii din Pădurea de la Letea sunt ultimii cai sălbatici din Europa.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite