Târgul liceelor, în weekend, la Brasov Business Park. Elevii vor primi gratuit o broşură cu toate informaţiile necesare

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Elevii vor afla totul despre liceele din Braşov. FOTOArhivă.
Elevii vor afla totul despre liceele din Braşov. FOTOArhivă.

Toate liceele din judeţul Braşov vor avea standuri îşi vor prezenta oferta pentru a-i atrage pe viitorii elevi care vor termina în iunie clasa a VIII-a.

Târgul Liceelor se va desfăşuta în 11 şi 12 iunie, cu începere de la ora 10.00, la Braşov Business Park.  Este organizat de către Inspectoratul Şcolar Braşov împreună cu cele 41 de unităţi şcolare liceale şi profesionale. La Târg viitorii absolvenţi al clasei a VIII-a vor putea afla totul despre liceele şi şcolile profesionale din municipiul şi judeţ. Cei interesaţi pot afla numărul de locuri disponibil, specializările, dar şi celelate activităţi cu care fiecare liceu se mândreşte. De asemenea, elevii de clasa aVIII-a vor primi gratuit o broşură care conţine toate informaţiile necesare admiterii la liceu.

„Toate cele 41 de unităţi care au învăţământ liceal sau profesional, îşi vor prezenta oferta, fiecare la standul său. Sperăm să venim în sprijinul copiilor şi mai ales al părinţilor, pentru că foarte mulţi nu au informaţiile corecte despre o meserie, iar elevul, sperăm noi, va putea opta în funcţie de aptitudini, de nivelul de cunoştinţe”, a declarat prof. Ariana Bucur, inspector şcolar general.

Braşov

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite