Robert Ilyes: „Ştiu ce se vrea, sigur e ordin de sus, vor sa-i facă pe aceia campioni“

0

Căpitanul FC Braşov, Robert Ilyeş, a declarat, după înfrângerea, cu scorul de 1-0, din meciul din deplasare cu Oţelul, partidă în care de la oaspeţi au fost eliminaţi doi jucători şi pentru gazde a fost acordat un penalti, că sigur există "un ordin de sus" pentru a face o anumită echipă campioană.

Ştiu ce se vrea. Sigur e ordin de sus. Ştim cu toţii cu cine vom juca etapa viitoare (n.r. - FC Braşov va juca în etapa a VII-a cu Dinamo). Cu toţii vor să-i facă pe aceia campioni. Dar nu-i nimic, mergem mai departe, Dumnezeu nu doarme", a spus Robert Ilyes.

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, duminică, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0), echipa FC Braşov, într-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Sergiu Costin, în minutul 89.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică după eliminările fundaşilor Oros '71 şi Rusu '76. În minutul 77, gazdele au ratat un penalti prin Pena, care a trimis mingea peste poartă.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!