Hochei: Fenestela Braşov a făcut instrucţie cu Ujpesti, în Liga MOL

0

Într-o partidă care a contat pentru sezonul 2010/2011 al Ligii MOL de hochei, SCM HC Fenestela 68 Braşov a învins, aseară, în Ungaria, pe Ujpesti TE, scor 7-2.

După prima repriză, Fenestela conducea pe Ujpesti cu 2-1, iar partea secundă s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Ultima repriză a reprezentat un galop de sănătate pentru formaţia de la poalele Tâmpei, care a dominat serios finalul jocului, conducând cu 4-0 în ultimele 20 de minute.

Cu trei reuşite, Zsok Levente a fost principalul marcator al meciului, acesta punctând în minutele 13:54 (0-1), 18:54 (1-2) şi 57:27 (2-6). Celelalte goluri ale braşovenilor au fost marcate de Pal Zoltan (20:58), Balint Zsolt (44:53), Antal Zsombor (45:32) şi Richard Filip (58:55).

În perioada următoare, SCM HC Fenestela 68 Braşov va mai susţine alte trei partide în Liga MOL, meciurile urmând să se desfăşoare la Braşov. Astfel, vineri, 15 octombrie, braşovenii vor întâlni pe Sapa Fehervar, duminică pe Ujpesti TE, iar vineri, 22 octombrie, pe Miskolci JJS, toate duelurile fiind programate la ora 18.00.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!