Corona Fenestela 68 Brașov, învinsă la limită de HC Csíkszereda

0

Într-o partidă susținută, aseară, în Liga Mol de hochei, ASC Corona Fenestela 68 Brașov a fost învinsă, în deplasare, de HC Csíkszereda, scor 4-5, după timpul regulamentar.

Brașovenii au câștigat primele două reprize cu același scor, 2-1, dar gazdele s-au impus în repriza a treia (2-0), iar scorul era egal, 4-4, la finalul timpului regulamentar. Sport Club Miercurea Ciuc a câștigat cu 5-4, după reușita lui Becze Tihamér, din minutul 64:56.

Golurile brașovenilor au fost marcate de Imecs Attila (4:57 și 10:17), Fodor Csanad (30:19) și Nagy Csaba (38:57). În următoarea confruntare din Liga Mol, ASC Corona Fenestela 68 Brașov va întâlni, pe propriul teren, marți, 27 septembrie, pe Steaua Rangers.