Un autocar s-a făcut scrum în cartierul brăilean Vidin. Alte două maşini au fost afectate parţial de incendiu

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pompierii au intervenit astăzi pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autocar de capacitate mică, parcat într-un garaj pe strada Calea Galaţi din Brăila. Autovehiculul a fost distrus de flăcări şi, din păcate, alte două maşini aflate în vecinătatea acestuia au fost avariate.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Brăila au fost chemaţi să intervină astăzi, în jurul orei 12,00, la un incendiu izbucnit la un garaj de pe strada Calea Galaţi. Un incendiu violent cuprinsese  un autocar de capacitate mică, care a fost distrus în totalitate, deşi pompierii au stins rapid flăcările.

Alte două maşini parcate lângă autocar, un autocar şi un microbuz,  au avut de suferit de pe urma flăcărilor, însă nu s-a înregistrat nicio victimă.  Din primele verificări, se pare că incendiul a izbucnit de la instalaţia electrică a autocarului, la care fuseseră efectuate recent o serie de reparaţii.

Brăila

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite