Copil de 11 ani prins la furat de poliţişti. Minorul şi alţi doi complici au sustras 500 de kilograme de lucernă
0
Foto: arhivă Adevărul
Un minor şi două persoane, de 18 şi 36 de ani, sunt cercetaţi pentru furt calificat, după ce au fost prinşi furând lucernă de pe o solă din extravilanul oraşului Făurei.
Pe14 mai, poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Făurei i-au depistat în flagrant pe un minor de 11 ani, un tânăr de 18 ani şi un bărbat de 36 de ani, toţi din oraşul Făurei, care au sustras, cu o căruţă, 500 de kilograme de lucernă uscată de pe o solă situată în extravilanul localităţii.
”În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au stabilit că aceasta îi aparţine unui bărbat, în vârstă de 37 de ani. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru furt calificat”, au precizat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila.