Arad: Martori audiaţi în procesul Rohozneanu
0
Procesul anului a continuat cu audierea martorilor şi a victimelor care au depus plângeri împotriva interlopilor.
Aceştia însă nu au mai declarat nimic nou faţă de mărturiile date de alte victime, zilele trecute. Din această cauză, judecătorul clanului Uţu Rohozneanu a hotărât ca procesul să se amâne până luni, 9 noiembrie.
Începutul de săptămână va aduce audierea martorilor protejaţi. Astfel, în fiecare zi a săptămânii, vor fi audiate câte cinci persoane care se vor afla într-o altă încăpere decât sala de judecată. Martorii vor depune declaraţii fără să fie văzuţi, iar vocea lor va fi distorsionată pentru ca inculpaţii să nu-şi dea seama cine sunt ei cu adevărat.
Avocaţii inculpaţilor au depus recurs la Curtea de Apel Timişoara, împotriva deciziei instanţei de a prelungi mandatele de arestare ale interlopilor.























































