Alba Iulia: A vrut să-şi paveze curtea pe bani publici

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Arhivă
Arhivă

Un bărbat de 50 ani de pe strada Eleşteului din Alba Iulia a declanşat un adevărat scandal când s-a confruntat cu refuzul unor muncitori de ai descărca pietriş în curte.

Astăzi de dimineaţă, în urma unei solicitări primite prin intermediul numărului unic de urgenţe 112, un echipaj de jandarmerie s-a deplasat de urgenţă pe strada Eleşteului din municipiul Alba Iulia şi a aplanat un conflict în care erau implicaţi doi bărbaţi.

La faţa locului jandarmii au constatat că totul a pornit de la dorinţa lui B.G. de a aduce îmbunătăţiri spaţiului în care locuieşte. Astfel, bărbatul în vârstă de 50 de ani a observat că în imediata apropiere a locuinţei sale se desfăşoară activităţi specifice de pavare şi a considerat că este cea mai potrivită ocazie de a scăpa şi el de noroiul din curte.

Drept urmare, s-a deplasat la acel punct de lucru şi a solicitat şoferului unui camion plin cu pietriş să descarce o parte din încărcătură în faţa casei sale. Confruntându-se cu refuzul de a i se satisface dorinţa, B.G., aflat sub influenţa băuturilor alcoolice, a proferat injurii şi expresii jinitoare la adresa conducătorului auto şi l-a ameninţat cu acte de violenţă, determinând indignarea acestuia precum şi a celor care asistau la scena de violenţă verbală.

Intervenţia jandarmilor a pus capăt incidentului şi a prevenit excaladarea violenţei verbale. Bărbatul a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 200 lei.   

Alba Iulia

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite