Alba: Amenzi de 30.000 lei pentru şoferii vitezomani

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţiştii din Alba au organizat vineri, 4 februarie, o amplă acţiune pe DN 1 pentru prevenirea accidentelor de circulaţie. Aceştia au sancţionat 186 de şoferi şi au dat amenzi în valoare de aproape 30.000 de lei.

Poliţiştii au reţinut patru permise de conducere şi patru certificate de înmatriculare. 

„Poliţiştii Serviciului Rutier din Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba şi cei ai Biroului Rutier din cadrul Poliţie Municipiului Alba Iulia, au organizat pe DN 1 şi pe raza municipiului Alba Iulia, acţiuni cu scop de prevenire a accidentelor de circulaţie datorate, în special, nerespectării regimului legal de viteză şi pentru impunerea unui climat de disciplină în rândul participanţilor la trafic”, a precizat Luminiţa Prodan, purtătorul de cuvânt al IPJ Alba. 

Din cele 186 de sancţiuni contravenţionale, 113 au fost pentru viteză excesivă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite