Victima unui accident rutier - talharita de un sofer bucurestean
0Cadavrul unui tanar, decedat dupa un accident de automobil, petrecut pe DN-7, in apropiere de Orastie, a fost jefuit sub ochii politistilor de la Circulatie care efectuau masuratori la fata locului.
Cadavrul unui tanar, decedat dupa un accident de automobil, petrecut pe DN-7, in apropiere de Orastie, a fost jefuit sub ochii politistilor de la Circulatie care efectuau masuratori la fata locului. Potrivit celor declarate de persoane aflate pe sosea, dupa ce a inventariat bunurile gasite asupra victimei, unul dintre subofiteri a luat telefonul mobil, un lantisor cu cruciulita, ceasul de mana, precum si o suma de bani apartinand decedatului Laurentiu Hutan, 26 de ani, si in loc sa le predea la politie le-ar fi dat soferului unei dubite din Bucuresti, implicat si el in accident. Ieri, in urma plangerii depuse de familia victimei, care reclama si disparitia a 12.000 de euro din masina, seful Ppolitiei Orastie l-a trimis la Bucuresti pe propria cheltuiala pe politistul gasit vinovat de cele intamplate, sa-l caute pe cel care a disparut cu bunurile si banii mortului. Pana aseara, la inchiderea editiei, nu am putut afla daca talharul a fost descoperit.























































