Un imobil din Brosteni s-a prabusit, doi oameni - prinsi sub daramaturi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bloc dezafectat din orasul sucevean Brosteni s-a prabusit, miercuri la pranz, sub daramaturi fiind prinsi o femeie de 35 de ani si un baiat de 16 ani care se pare ca strangeau materiale de

Un bloc dezafectat din orasul sucevean Brosteni s-a prabusit, miercuri la pranz, sub daramaturi fiind prinsi o femeie de 35 de ani si un baiat de 16 ani care se pare ca strangeau materiale de constructie din zona, transmite corespondentul Mediafax. Martori oculari au relatat ca, dupa o prima surpare a imobilului, care facea parte dintr-o colonie de mineri, s-au auzit voci de sub daramaturi, dar la scurt timp blocul s-a prabusit complet si nu a mai existat nici un semn din partea celor doi. Potrivit prefectului de Suceava Orest Onofrei, in locul respectiv au fost aduse utilaje si au fost mobilizate forte ale Politiei, jandarmilor si Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta, care incearca sa ii gaseasca pe cei doi. Constructia respectiva apartinea unei firme private aflate in litigiu cu Primaria, autoritatile locale cerand demolarea cladirii intrucat prezenta pericol de prabusire.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite